Kantoni Cerisy-la-Salle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cerisy-la-Salle
Canton de Cerisy-la-Salle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Coutances
Kryeqëndra Cerisy-la-Salle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 132,61 km2
Popullsia 5.582 banorë 2009
Dendësia 42,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5010

Kantoni Cerisy-la-Salle (frëngjisht: Canton de Cerisy-la-Salle) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cerisy-la-Salle. Ka sipërfaqe 132.61km2 dhe popullsi 5582 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cerisy-la-Salle aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]