Kantoni Montmartin-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montmartin-sur-Mer
Canton de Montmartin-sur-Mer
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Coutances
Kryeqëndra Montmartin-sur-Mer
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 101,3 km2
Popullsia 8.495 banorë 2009
Dendësia 83,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5023

Kantoni Montmartin-sur-Mer (frëngjisht: Canton de Montmartin-sur-Mer) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montmartin-sur-Mer. Ka sipërfaqe 101.3km2 dhe popullsi 8495 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montmartin-sur-Mer aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]