Kantoni Villedieu-les-Poêles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villedieu-les-Poêles
Canton de Villedieu-les-Poêles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Saint-Lô
Kryeqëndra Villedieu-les-Poêles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 98,54 km2
Popullsia 8.164 banorë 2009
Dendësia 82,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5048

Kantoni Villedieu-les-Poêles (frëngjisht: Canton de Villedieu-les-Poêles) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villedieu-les-Poêles. Ka sipërfaqe 98.54km2 dhe popullsi 8164 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villedieu-les-Poêles aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]