Jump to content

Kantoni Beaumont-Hague

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Beaumont-Hague
kanton
Popullsia
 • Gjithsej11.823

Kantoni Beaumont-Hague (frëngjisht: Canton de Beaumont-Hague) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaumont-Hague. Ka sipërfaqe 148.68km2 dhe popullsi 11823 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaumont-Hague aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]