Kantoni Lessay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lessay
Canton de Lessay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Coutances
Kryeqëndra Lessay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 168,82 km2
Popullsia 9.855 banorë 2009
Dendësia 58,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5020

Kantoni Lessay (frëngjisht: Canton de Lessay) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lessay. Ka sipërfaqe 168.82km2 dhe popullsi 9855 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lessay aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]