Kantoni Bricquebec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Bricquebec
kanton
Popullsia
 • Gjithsej11.214

Kantoni Bricquebec (frëngjisht: Canton de Bricquebec) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bricquebec. Ka sipërfaqe 159.88km2 dhe popullsi 11214 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bricquebec aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]