Kantoni Cherbourg-Octeville-Nord-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cherbourg-Octeville-Nord-Ouest
Canton de Cherbourg-Nord-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Cherbourg
Kryeqëndra Cherbourg-Octeville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.154 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5011

Kantoni Cherbourg-Octeville-Nord-Ouest (frëngjisht: Canton de Cherbourg-Octeville-Nord-Ouest) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cherbourg-Octeville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12154 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cherbourg-Octeville-Nord-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]