Kantoni Saint-Sauveur-le-Vicomte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Sauveur-le-Vicomte
kanton
Popullsia
 • Gjithsej6.697

Kantoni Saint-Sauveur-le-Vicomte (frëngjisht: Canton de Saint-Sauveur-le-Vicomte) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Sauveur-le-Vicomte. Ka sipërfaqe 177.41km2 dhe popullsi 6697 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Sauveur-le-Vicomte aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]