Kantoni Sartilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sartilly
Canton de Sartilly
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Avranches
Kryeqëndra Sartilly
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 92,51 km2
Popullsia 7.623 banorë 2009
Dendësia 82,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5042

Kantoni Sartilly (frëngjisht: Canton de Sartilly) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sartilly. Ka sipërfaqe 92.51km2 dhe popullsi 7623 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sartilly aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]