Kantoni La Haye-du-Puits

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Haye-du-Puits
Canton de La Haye-du-Puits
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Coutances
Kryeqëndra La Haye-du-Puits
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 194,34 km2
Popullsia 8.054 banorë 2009
Dendësia 41,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5016

Kantoni La Haye-du-Puits (frëngjisht: Canton de La Haye-du-Puits) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Haye-du-Puits. Ka sipërfaqe 194.34km2 dhe popullsi 8054 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Haye-du-Puits aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean Morin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]