Kantoni Montebourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montebourg
Canton de Montebourg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Cherbourg
Kryeqëndra Montebourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 134,96 km2
Popullsia 6.794 banorë 2009
Dendësia 50,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5022

Kantoni Montebourg (frëngjisht: Canton de Montebourg) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montebourg. Ka sipërfaqe 134.96km2 dhe popullsi 6794 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montebourg aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]