Kantoni Les Andelys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Les Andelys
Canton des Andelys
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Les Andelys
Kryeqëndra Les Andelys
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 211,88 km2
Popullsia 18.020 banorë 1999
Dendësia 85,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2702

Kantoni Les Andelys (frëngjisht: Canton des Andelys) është një kantondepartamentin Eure, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Andelys. Ka sipërfaqe 211.88km2 dhe popullsi 18020 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Andelys aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Frédéric Duché

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]