Kantoni Gaillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gaillon
Canton de Gaillon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Les Andelys
Kryeqëndra Gaillon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 17,82 km2
Popullsia 10.680 banorë 1999
Dendësia 599,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2719

Kantoni Gaillon (frëngjisht: Canton de Gaillon) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gaillon. Ka sipërfaqe 17.82km2 dhe popullsi 10680 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gaillon aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Luc Recher

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]