Kantoni Conches-en-Ouche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Conches-en-Ouche
Canton de Conches-en-Ouche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Évreux
Kryeqëndra Conches-en-Ouche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 246,39 km2
Popullsia 14.714 banorë 1999
Dendësia 59,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2711

Kantoni Conches-en-Ouche (frëngjisht: Canton de Conches-en-Ouche) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Conches-en-Ouche. Ka sipërfaqe 246.39km2 dhe popullsi 14714 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Conches-en-Ouche aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Alfred Recours

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]