Kantoni Montfort-sur-Risle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montfort-sur-Risle
Canton de Montfort-sur-Risle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Bernay
Kryeqëndra Montfort-sur-Risle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 113,53 km2
Popullsia 6.670 banorë 1999
Dendësia 58,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2723

Kantoni Montfort-sur-Risle (frëngjisht: Canton de Montfort-sur-Risle) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montfort-sur-Risle. Ka sipërfaqe 113.53km2 dhe popullsi 6670 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montfort-sur-Risle aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Francis Courel

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]