Kantoni Beaumont-le-Roger

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaumont-le-Roger
Canton de Beaumont-le-Roger
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Bernay
Kryeqëndra Beaumont-le-Roger
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,17 km2
Popullsia 11.321 banorë 1999
Dendësia 52,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2704

Kantoni Beaumont-le-Roger (frëngjisht: Canton de Beaumont-le-Roger) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaumont-le-Roger. Ka sipërfaqe 214.17km2 dhe popullsi 11321 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaumont-le-Roger aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jackie Desrues

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]