Kantoni Verneuil-sur-Avre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Verneuil-sur-Avre
Canton de Verneuil-sur-Avre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Évreux
Kryeqëndra Verneuil-sur-Avre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 169,27 km2
Popullsia 11.525 banorë 1999
Dendësia 68,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2735

Kantoni Verneuil-sur-Avre (frëngjisht: Canton de Verneuil-sur-Avre) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Verneuil-sur-Avre. Ka sipërfaqe 169.27km2 dhe popullsi 11525 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Verneuil-sur-Avre aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]