Kantoni Étrépagny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Étrépagny
Canton de Étrépagny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Les Andelys
Kryeqëndra Étrépagny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 178,58 km2
Popullsia 10.559 banorë 2007
Dendësia 59,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2715

Kantoni Étrépagny (frëngjisht: Canton d'Étrépagny) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Étrépagny. Ka sipërfaqe 178.58km2 dhe popullsi 10559 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Étrépagny aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pierre Beaufils

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]