Kantoni Louviers-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Louviers-Sud
Canton de Louviers-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Les Andelys
Kryeqëndra Louviers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 7.508 banorë 1999[1]
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2739

Kantoni Louviers-Sud (frëngjisht: Canton de Louviers-Sud) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Louviers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 7508 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Louviers-Sud aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Guy Auzoux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ La population du canton est indiquée hors la commune Louviers, divisée sur deux cantons.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]