Kantoni Rugles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rugles
Canton de Rugles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Évreux
Kryeqëndra Rugles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 215,07 km2
Popullsia 7.319 banorë 1999
Dendësia 34,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2731

Kantoni Rugles (frëngjisht: Canton de Rugles) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rugles. Ka sipërfaqe 215.07km2 dhe popullsi 7319 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rugles aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Patrick Verdavoine

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]