Kantoni Quillebeuf-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Quillebeuf-sur-Seine
Canton de Quillebeuf-sur-Seine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Bernay
Kryeqëndra Quillebeuf-sur-Seine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 130,64 km2
Popullsia 5.248 banorë 1999
Dendësia 40,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2729

Kantoni Quillebeuf-sur-Seine (frëngjisht: Canton de Quillebeuf-sur-Seine) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Quillebeuf-sur-Seine. Ka sipërfaqe 130.64km2 dhe popullsi 5248 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quillebeuf-sur-Seine aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]