Kantoni Amfreville-la-Campagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Amfreville-la-Campagne
Canton d'Amfreville-la-Campagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Bernay
Kryeqëndra Amfreville-la-Campagne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 117,53 km2
Popullsia 13.530 banorë 1999
Dendësia 115,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2701

Kantoni Amfreville-la-Campagne (frëngjisht: Canton d'Amfreville-la-Campagne) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Amfreville-la-Campagne. Ka sipërfaqe 117.53km2 dhe popullsi 13530 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Amfreville-la-Campagne aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Daniel Leho

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]