Kantoni Pacy-sur-Eure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pacy-sur-Eure
Canton de Pacy-sur-Eure
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Évreux
Kryeqëndra Pacy-sur-Eure
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 159,12 km2
Popullsia 15.180 banorë 1999
Dendësia 95,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2726

Kantoni Pacy-sur-Eure (frëngjisht: Canton de Pacy-sur-Eure) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pacy-sur-Eure. Ka sipërfaqe 159.12km2 dhe popullsi 15180 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pacy-sur-Eure aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pascal Lehongre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]