Kantoni Louviers-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Louviers-Nord
Canton de Louviers-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Les Andelys
Kryeqëndra Louviers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.421 banorë 2009[1]
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2721

Kantoni Louviers-Nord (frëngjisht: Canton de Louviers-Nord) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Louviers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14421 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Louviers-Nord aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Leslie Cléret

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Regjistrimi: de population 2009 : populations légales en vigueur à compter du 1er janvier 2012 pour le département de l'Eure, INSEE

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]