Kantoni Évreux-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Évreux-Est
Canton de Évreux-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Évreux
Kryeqëndra Évreux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.045 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2737

Kantoni Évreux-Est (frëngjisht: Canton d'Évreux-Est) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Évreux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20045 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Évreux-Est aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]