Kantoni Évreux-Nord

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Évreux-Nord
Canton de Évreux-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Évreux
Kryeqëndra Évreux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 25.014 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2716

Kantoni Évreux-Nord (frëngjisht: Canton d'Évreux-Nord) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Évreux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25014 banorë.

Administrimi[edit | edit source]

Përbërja aktuale[edit | edit source]

Kantoni Évreux-Nord aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[edit | edit source]

  • 2011-2014 - Claude Behar

Demografia[edit | edit source]

Shiko edhe[edit | edit source]

Referime[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]