Kantoni Lyons-la-Forêt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lyons-la-Forêt
Canton de Lyons-la-Forêt
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Les Andelys
Kryeqëndra Lyons-la-Forêt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 144,16 km2
Popullsia 4.070 banorë 1999
Dendësia 28,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2722

Kantoni Lyons-la-Forêt (frëngjisht: Canton de Lyons-la-Forêt) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lyons-la-Forêt. Ka sipërfaqe 144.16km2 dhe popullsi 4070 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lyons-la-Forêt aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]