Kantoni Pont-de-l'Arche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pont-de-l'Arche
Canton de Pont-de-l'Arche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Les Andelys
Kryeqëndra Pont-de-l'Arche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 87,34 km2
Popullsia 13.367 banorë 1999
Dendësia 153,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2728

Kantoni Pont-de-l'Arche (frëngjisht: Canton de Pont-de-l'Arche) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pont-de-l'Arche. Ka sipërfaqe 87.34km2 dhe popullsi 13367 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pont-de-l'Arche aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]