Kantoni la Valette-du-Var

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni la Valette-du-Var
Canton de Valette-du-Var
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Arrondissement Toulon
Kryeqëndra La Valette-du-Var
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 39,57 km2
Popullsia 25.744 banorë 2006
Dendësia 650,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8341
Kantoni la Valette-du-Var – harta_foto

Kantoni la Valette-du-Var (frëngjisht: Canton de la Valette-du-Var) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Valette-du-Var. Ka sipërfaqe 39.57km2 dhe popullsi 25744 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni la Valette-du-Var aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Ange Musso

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]