Ndryshimi mes inspektimeve të "Bahamet"

Jump to navigation Jump to search
217 bytes added ,  8 vjet më parë
 
== Ekonomia ==
Ka një rrjetë të zhvilluar komunikacinikomunikacioni, është prodhues i njohur i pemëve tropikale dhe drunjëve.
Ekonomia e Bahamase mbeshtetet tek bujqesia,blegtoria,pylltaria dhe peshkimi.Industria perfaqesohet nga ajo kimike,ushqimore etj.Bahamas shquhet per numrin e =====vaporeve===== dhe si qender financiare nderkombetare.
 
== Demografia ==
Anonymous user

Menyja e navigimit