Balindolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balindolli
Fshat
noform
Vendndodhja
Balindolli is located in Maqedonia e Veriut
Balindolli
Balindolli
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1230
Prefiksi (+389) 45
Targa GV
Koordinatat 41° 47′ 27″ Veri

20° 56′ 17″ Lindje

Popullsia 2501 banorë (2002)

Balindolli është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shqipëtarë--98% Maqedonas—1% Të Tjerë—1%