Jalloci i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jalloci i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Jalloci i Poshtëm is located in Maqedonia e Veriut
Jalloci i Poshtëm
Jalloci i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 901 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1231
Prefiksi (+389) 45
Targa GV
Koordinatat 41° 48′ 10″ Veri

20° 50′ 08″ Lindje

Popullsia 10 banorë (2002)