Llakavica (Gostivar)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llakavica (Gostivar)
Fshat
noform
Pamje nga fshati Lakavica, nga stacioni hekurudhor
Vendndodhja
Llakavica (Gostivar) is located in Maqedonia e Veriut
Llakavica (Gostivar)
Llakavica (Gostivar)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 824 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1239
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 44′ 47″ Veri

20° 55′ 25″ Lindje

Popullsia 994 banorë (2002)

Llakavicë është fshat shqiptar në Maqedoni, gjendet në juglindje të qytetit të Gostivarit dhe është rreth 6 km larg qytetit.