Turçani i Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turçani i Vogël
Fshat
Vendndodhja
Turçani i Vogël is located in Maqedonia e Veriut
Turçani i Vogël
Turçani i Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 782 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1230
Prefiksi (+389) 042
Targa GV
Koordinatat 41° 47′ 12″ Veri

20° 56′ 09″ Lindje

Popullsia 1013 banorë (2002)