Banjica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banjica e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Banjica e Epërme is located in Maqedonia e Veriut
Banjica e Epërme
Banjica e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1233
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 46′ 48″ Veri

20° 53′ 33″ Lindje

Popullsia 4,423 banorë (2002)