Gjonovica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjonovica e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Gjonovica e Epërme is located in Maqedonia e Veriut
Gjonovica e Epërme
Gjonovica e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 765 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1233
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 42′ 31″ Veri

20° 54′ 29″ Lindje

Popullsia 8 banorë (2002)