Peçkova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peçkova
Fshat
noform
Vendndodhja
Peçkova is located in Maqedonia e Veriut
Peçkova
Peçkova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 776 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1231
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 46′ 54″ Veri

20° 49′ 53″ Lindje

Popullsia 48 banorë (2002)