Tërnova (Gostivar)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnova (Gostivar)
Fshat
Vendndodhja
Tërnova (Gostivar) is located in Maqedonia e Veriut
Tërnova (Gostivar)
Tërnova (Gostivar)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 1001 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1239
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 44′ 14″ Veri

20° 59′ 10″ Lindje

Popullsia 539 banorë (2002)


Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pér mendimin tim si e gjith Maqedonia qé ka zhvillim mesatar te ekonomisé mendoj qé edhe Gostivari ka paksa té zhvilluar ekonomié.

Gostivari eshte pjese e Shqiperis Natyrale.