Tumçevishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tumçevishti
Fshat
noform
Vendndodhja
Tumçevishti is located in Maqedonia e Veriut
Tumçevishti
Tumçevishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 485 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1237
Prefiksi (+389) 042
Targa GV
Koordinatat 41° 50′ 57″ Veri

20° 56′ 31″ Lindje

Popullsia 235 banorë (2002)

Nga data 18.12.1996 dhe deri në fund të vitit 2004 fshati Tumçevishtë ishte pjesë e Komunës së Çegranit e cila me ndrishimin e ligjit për ndarje teritoriale ju bashkangjit Komunës së Gostivarit.