Tumçevishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tumçevishti
Fshat
Sv. Dimitrij - Tumčevište 06.JPG
Popullsia
 • Gjithsej235
{{{postal_code_type}}}
1237
TargatGV

Nga data 18.12.1996 dhe deri në fund të vitit 2004 fshati Tumçevishtë ishte pjesë e Komunës së Çegranit e cila me ndrishimin e ligjit për ndarje teritoriale ju bashkangjit Komunës së Gostivarit.