Zdunja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zdunja
Fshat
Vendndodhja
Zdunja is located in Maqedonia e Veriut
Zdunja
Zdunja
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 548 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1231
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 47′ 39″ Veri

20° 52′ 32″ Lindje

Popullsia 2140 banorë (2002)