Strajani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strajani
Fshat
noform
Vendndodhja
Strajani is located in Maqedonia e Veriut
Strajani
Strajani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 1352 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1239
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 43′ 18″ Veri

21° 00′ 06″ Lindje

Popullsia 307 banorë (2002)