Vau (Gostivar)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Va
Бродец
Fshat
Vendndodhja
Va is located in Maqedonia e Veriut
Va
Va
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme
Lartësia 1788 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1230
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 47′ 11″ Veri

20° 41′ 11″ Lindje

Popullsia 7 banorë (2002)

Vau, (maqedonisht: Бродец/Brodec) është fshat në komunën e Gostivarit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 7 banorë ortodokse shqiptarë.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]