Mitrekërsti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitrekërsti
Fshat
Vendndodhja
Mitrekërsti is located in Maqedonia e Veriut
Mitrekërsti
Mitrekërsti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 848 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1233
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 44′ 14″ Veri

20° 53′ 37″ Lindje

Popullsia 12 banorë (2002)

Mitrekërsti është fshat në Komunën e Gostivarit dhe gjendet në rrethinën e Gostivarit.