Patalishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Patalishti
Fshat
Vendndodhja
Patalishti is located in Maqedonia e Veriut
Patalishti
Patalishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 978 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1239
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 41′ 09″ Veri

20° 58′ 32″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)