Banjica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banjica e Poshtme
Fshat
noform
Vendndodhja
Banjica e Poshtme is located in Maqedonia e Veriut
Banjica e Poshtme
Banjica e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 539 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1233
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 47′ 10″ Veri

20° 54′ 22″ Lindje

Popullsia 4 356 banorë (2002)