Vërtoku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërtok
Вруток
Fshat
noform
Vendndodhja
Vërtok is located in Maqedonia e Veriut
Vërtok
Vërtok
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Epërm
Lartësia 755 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1231
Prefiksi (+389) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 46′ 07″ Veri

20° 50′ 01″ Lindje

Popullsia 1 127 banorë (2002)

Vërtok, (maqedonisht: Вруток/Vrutok) ёshtё fshat nё komunën e Gostivarit, Maqedoni.