Jalloci i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jalloc i Epërm
Горно Јеловце
Fshat
noform
Jalloc i Epërm
Vendndodhja
Jalloc i Epërm is located in Maqedonia e Veriut
Jalloc i Epërm
Jalloc i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Gostivar
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rekë e Epërme (etno.); Pollog i Epërm (gjeo.)
Lartësia 1313 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1231
Prefiksi (+039) 045
Targa GV
Koordinatat 41° 48′ 28″ Veri

20° 47′ 21″ Lindje

Popullsia 2 banorë (2002)

Jalloc i Epërm edhe Jallofcë e Epërme, (maqedonisht: Горно Јеловце/Gorno Jelovce) është fshat në komunën e Gostivarit, Maqedoni.
Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]