Bukoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bukoc
Буковац
Fshat
Vendndodhja
Bukoc is located in Serbia
Bukoc
Bukoc

Koordinatat: 42°21′38″V 21°38′55″L / 42.36056°V 21.64861°L / 42.36056; 21.64861

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Lugina e Preshevës
Qarku Pçinjë
Komuna Preshevë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Popullsia 108 banorë (2002)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 21′ 38″ Veri

21° 38′ 55″ Lindje

Bukoc (serbisht: Буковац/Bukovce) është fshat në komunën e Preshevës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e këtij vendbaimi është krejtësisht shqiptare.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historiku i popullsisë Bukoci
Viti1948195319611971198119912003
Popullsia114129144150107131135

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]