Savojeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Savojec
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej482

Savojec (serbisht: Славујевац/Slavujevac) është fshat në komunën e Preshevës, Serbi.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Savojec gjendet në afërsi të fshatit Strezoc gjendet në vijën kufitare mes Serbisë dhe Maqedonisë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002 Savojeci ka numëruar 482 banorë.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historiku i popullsisë Savojeci
Viti1948195319611971198119912002
Popullsia562603735679553515482

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]