Geraj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Geraj
Алиђерце
Fshat
Vendndodhja
Geraj is located in Serbia
Geraj
Geraj

Koordinatat: 42°17′29″V 21°43′45″L / 42.29139°V 21.72917°L / 42.29139; 21.72917

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Lugina e Preshevës
Qarku Pçinjë
Komuna Preshevë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Popullsia 1,033 banorë (2002)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 17′ 29″ Veri

21° 43′ 45″ Lindje

Geraj (serbisht: Алиђерце/Aliđerce) është fshat në komunën e Preshevës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e këtij vendbanimi është krejtësisht shqiptare.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historiku i popullsisë Geraj
Viti1948195319611971198119912003
Popullsia53961567780195210721388

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]